Zajímavosti ze světa PEUGEOT

Technologické novinky, akční nabídky, rozhovory nebo upozornění na čekané i nečekané události. To všechno najdete níže.

Rozhodli jsme se představit našim zákazníkům, čtenářům a fanouškům některé z našich zajímavých Pežoťáků. Patří mezi ně dlouholetí zákazníci, kteří se mezitím stali spíše našimi přáteli, majitelé velkých a úspěšných firem, pro které jsou naše služby a především jejich jistota důležitým atributem, úspěšní lékaři, oblíbení herci, atd. S kým jiným začít, než s našim ambasadorem, Lukášem Langmajerem.

Prázdniny skončily a poslední klapka spadla i za natáčením volného pokračování letní komedie 3Bobule z prostředí prosluněných moravských vinic. Po více jak deseti letech od uvedení prvního dílu se tak před kameru vrátili osvědčení herci Kryštof Hádek, Tereza Voříšková a Lukáš Langmajer. A právě díky posledně jmenovanému, který se mezitím stal, s ohledem na svůj vřelý vztah ke všemu co má kola, ambasadorem autosalonu KOPECKÝ, tj. Pežoťákem, si v tomto pokračování zahraje i nejsilnější verze modelu Peugeot 308, GTi o výkonu 270 koní.

Náš ambasador Lukáš Langmajer stráví ve voze poměrně dost času a najezdí spoustu kilometrů. Vůz využívá s ohledem na své bydlení mimo Prahu především ke každodennímu dojíždění. Vedle své herecké profese spojené i s hostováním v jiných divadlech, najede spoustu kilometrů i v rámci svého působení v závodním týmu Jaromíra Tomaštíka, mistra České republiky v rally sprintech, v mistrovství České republiky v rally.

Závěr sezony ETCC cestovních vozů se konal na slavném městském okruhu v Italské Imole. Závodníci se rádi převezou na místo boje pohodlně a samozřejmě i s rodinou a já to neudělal jinak. Jako ambasador Peugeotu Kopecký mám nějaké povinnosti, ale také nějaká privilegia a díky tomu jsme já, Mikuláš a moje žena osedlali, zhruba týden před oficiálním uvedením v ČR, Travellera a hurá na pořádnou štreku.

Byl jsem zvědavý jak malej kluk, tedy jsem zvedl telefon, zavolal a hned vyrazil ji okouknout. Ano, mluvím o nové 3008 od Peugeotu. V té, která tomuto modelu předcházela jsem strávil půl roku a najel cca 15000 km. Auťák to byl nečekaně obratný, svižný a fajnový společník.
Ovšem design, byl kulatně řečeno, kontraverzní a přípomínal lachtana v křeči. Nejčko je všechno jinak, auto je jasně zařaditelný, tedy sedím výš, myslím si, že dál dojedu a nic se mi nestane.

Neb nám již dorazilo sychravo, listí klouže a sníh se blíží, vyjel jsem si se sklouznout. Volba vozu byla jasná, rodinná a ve finále správná. Peugeot 308 SW GT v manuálu a s 200 koníky pod rudou kapotou.
Jasná z mnoha pohledů. Auto je dobře ovladatelný, rychlý, ESP vypínatelný a je červený. Krásně červený.
A nakonec také proto, že jsem ho vystavil malému souboji proti Leonu Petra Fulína a nechtěl jsem vyjít z klání ‎poražen a na záda povalen.

XIII. ročník BONVER PARTR Rally Vsetín definitivně uzavře letošní sezonu Autoklub Mistrovství ČR v rally historických automobilů a jak to tak vypadá, bude, po odhlášení mosteckého závodu z kalendáře, zároveň i posledním podnikem Autoklub Rallysprint Série a Poháru 2+. Soutěž se uskuteční ve dnech 14. – 15. října 2016.

Co čert nechtěl, do cest mých přišlo Mnoho povyku pro nic. V rámci letošních Shakesperovských slavností jsem jako záskok za mírně zmrzačeného Honzu Revaie převzal na toto léto jeho Dona Johna (Honzovi fanynky mohou být v klidu, dostane se z toho).

Skladové vozy u PEUGEOT KOPECKÝ

Nemusíte čekat, než se vaše auto vyrobí. Naše skladová auta jsou ihned k dispozici a vybrat si můžete mezi vozem novým, předváděcím nebo ojetým.

Valník DC 3500 L3 BHDi 140k MAN6
2023, 7 km, nafta, 103 kW, manuál, 7 míst
NovýPardubice

Feel 1.0 VTi 72k
2021, 38 019 km, benzín, 53 kW, manuál, 4 místa
OjetýBystřice n. P.

SW e-GT PACK HYBRID 225 e-EAT8
2022, 25 000 km, hybrid, 165 kW, automat, 5 míst
PředváděcíPraha

FG 4350 L4H3 BHDi 165k MAN6
2023, 0 km, nafta, 121 kW, manuál, 3 místa
NovýPraha

ALLURE 1.2 PT 130k EAT8
2024, 0 km, benzín, 96 kW, automat, 5 míst
NovýPraha

ALLURE PACK 1.5 BHDi 130k EAT8
2022, 24 000 km, nafta, 96 kW, automat, 5 míst
PředváděcíPardubice

ALLURE PACK 1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8
2021, 6 000 km, nafta, 96 kW, automat, 5 míst
OjetýPardubice

ACTIVE PACK 1.2 PureTech 75 S&S MAN5
2022, 12 000 km, benzín, 55 kW, manuál, 5 míst
PředváděcíPardubice

Originální příslušenství PEUGEOT

Vyrážíte na hory a hodilo by se vám více úložného prostoru? Máme pro vás praktický střešní box. Byla tuhá zima a vaše stěrače dostaly co proto? Rádi vám objednáme a namontujeme nové. Vyšperkujte své auto a dopřejte mu kvalitní originální příslušenství Peugeot.