Cílená vylepšení designu, bohatší standardní výbava, kompletní elektrifikace a zřetelný pokrok v oblasti digitálních technologií předznamenávají další etapu vývoje úspěšného modelu BMW X5. Přirozeně suverénní charakter, který z nového BMW X5 vyzařuje v každé situaci, nyní zdůrazňují obzvláště robustní designové prvky a volitelně dodávaná osvětlená maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW Iconic Glow.


Exteriér nového BMW X5

Se svými osobitými proporcemi vozu kategorie Sports Activity Vehicle a čistými povrchy BMW X5 v praxi zosobňuje učebnicový příklad elegantního vzhledu, jednoznačného sebevědomí a vysoké praktičnosti. Nové provedení je standardně vybaveno designovými výbavovými prvky xLine, které dále zvýrazňují jeho moderní a robustní charakter. Alternativně si zákazníci mohou ze seznamu volitelné výbavy zvolit M sportovní paket obsahující designové prvky, které podtrhují sportovní charakter tohoto modelu.

Nové BMW X5 2023

Všechny modelové varianty mají nový design charakteristických BMW světlometů a BMW masky ve tvaru ledvinek. Světlomety jsou nyní o 35 milimetrů nižší. Jejich šípovité prvky denního svícení směřují ke krajům vozu a slouží také jako směrové ukazatele. U vozů vybavených volitelnými adaptivními matrixovými LED světlomety a neoslňujícími dálkovými světly BMW Selective Beam lze světlomety specifikovat také v černém provedení M Shadowline. Nově tvarovaná zadní světla jsou zajímavá jak za denního světla, tak za tmy. V noci jsou obzvláště dobře vidět výrazné tvary plastických světlovodných trubic koncových a brzdových světel. Tvar písmene L, známý z jiných modelů BMW, se odráží v horizontální rovině a v zadních světlech vytváří vizuálně působivý, zřetelně osvětlený a nezaměnitelný motiv písmene X. Atraktivní světelnou show završují po aktivaci pulzující zadní směrová světla nového BMW X5.

Přední světlomety BMW X5 2023
BMW X5 2023 maska ve tvaru ledvinek
Zadní světlomety BMW X5 2023

Interiér a výbava nového BMW X5

Plně digitální BMW Prohnutý displej tvoří základní kámen nového designu interiérů nového BMW X5. BMW Prohnutý displej je tvořen pod jednodílným skleněným krytem umístěným 12,3palcovým přístrojovým panelem za volantem a kontrolním displejem s úhlopříčkou 14,9 palce. Dotykové ovládání BMW kontrolního displeje přineslo významné omezení počtu tlačítek a ovládacích prvků ve prospěch integrované digitální obsluhy mnoha funkcí.

Nové BMW X5 2023

Nově navržená palubní deska slouží jako dokonalá kulisa pro BMW Prohnutý displej. Její horizontální struktura zdůrazňuje šířku interiéru, zatímco povrchová úprava z materiálu Sensafin připomínajícího kůži (nyní ve standardní výbavě) svými estetickými a haptickými vlastnostmi ještě více vyzdvihuje posílený prémiový charakter interiéru.

Novou verzi ovládacího panelu na středové konzole charakterizují další dotykové plochy. Jeho součástí je ovladač systému iDrive, tlačítko Start/Stop a tlačítka aktivující elektrickou parkovací brzdu, nastavení volitelného vzduchového odpružení a volitelně dodávaných terénních režimů. Dále se zde nacházejí tlačítka voliče jízdních režimů a nově navržená páčka voliče převodovky.

Palubní deska BMW X5 2023
Prohnutý display BMW X5 2023
Středová konzola BMW X5 2023

Motory, převodovky a pohon nového BMW X5

Komplexně modernizovaná nabídka elektrifikovaných systémů pohonu umožňuje novému BMW X5 poskytovat radost z jízdy se znatelně větší suverenitou, jistotou a hospodárností. Všechny zážehové a vznětové motory dostupné pro nové edice automobilů kategorie Sports Activity Vehicle jsou vybaveny 48V mild hybridní technologií, a navíc lze objednat také v plug-in hybridní verzi. Nové BMW X5 xDrive50e je vybaveno rozsáhle modernizovaným zážehovým motorem a technologií BMW eDrive, která mu propůjčuje výrazně posílenou jízdní dynamiku a zároveň podstatně umocňuje radost z jízdy na čistě elektrický pohon.

Nové BMW X5 2023

Nejnovější generace osmistupňové převodovky Steptronic Sport, která je součástí standardní výbavy všech variant nového BMW X5, přináší kromě integrovaného elektromotoru také řadu dalších inovací. Zdokonalena byla například vnitřní účinnost převodovky, tlumení vibrací a izolace od rotačních nevyvážeností. Načasování změny převodových stupňů je dokonale sladěno se souhrou spalovacího motoru a elektromotoru.

Trakci, směrovou stabilitu a agilitu nového BMW X5 zvyšuje inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive. Ten využívá elektronicky řízenou vícelamelovou spojku integrovanou v převodové skříni a propojenou se systémy hnacího ústrojí a podvozku, která podle aktuální situace rozděluje výkon mezi přední a zadní kola.

Motor BMW X5 2023
Plugin hybridní BMW X5 2023
Převodovka s elektromotorem BMW X5 2023

Jízdní dynamika a technologie podvozku BMW X5

Technologie podvozku nového BMW X5 byla svým naladěním přesně přizpůsobena výkonovým charakteristikám jeho modernizovaných pohonných jednotek. Zohledněny byly rovněž změny v rozložení hmotnosti vyplývající ze začlenění 48V mild hybridní techniky a rozšíření standardní výbavy. Proto jsou použity silnější stabilizátory na přední i zadní nápravě, díky čemuž je nové BMW X5 schopno ještě výraznějším způsobem nabídnout pověstnou kombinaci sportovní všestrannosti a vynikajícího komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti.

Nové BMW X5 2023

Všechny modelové varianty jsou standardně vybaveny adaptivním podvozkem. Výsledkem adaptivního M podvozku, kterým jsou standardně vybaveny modely BMW M, je znatelně pevnější spojení zavěšení kol s karoserií. K dispozici jsou elektronicky řízené tlumiče, které zlepšují jak jízdní dynamiku, tak jízdní komfort.

Nové BMW X5 2023
Nové BMW X5 2023
Nové BMW X5 2023

Asistenční systémy BMW X5

Komfort a bezpečnost nového BMW X5 dále zvyšuje výrazně rozšířená nabídka standardně dodávaných a volitelných asistenčních systémů. Tyto automatizované systémy pro řízení a parkování řidiči pomáhají nebo mu usnadňují obsluhu v nejrůznějších jízdních situacích. Dělají to tak, že zpracovávají obraz z kamery a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory, aby monitorovaly okolí vozidla, upozorňovaly na potenciální nebezpečí a minimalizovaly riziko nehody prostřednictvím zásahů do brzd nebo řízení. Dále zdokonalený senzorický systém a inteligentní řídicí systémy přinášejí ještě vyšší úroveň automatizované jízdy.

Nové BMW X5 2023
Nové BMW X5 2023
Nové BMW X5 2023
Nové BMW X5 2023


Vozy BMW X skladem Modely BMW X

Chcete se dozvědět více? Pošlete nám poptávku nebo dotaz.

Poslat zprávu