Nejúspěšnější manažerský sedan vyšší střední třídy – digitální, dynamický a poprvé elektrický. Nové BMW řady 5 Sedan představuje ztělesnění zcela výjimečných technologií a progresivitu, s nimiž sebevědomě plní všechna přání a potřeby moderních zákazníků.

Nové BMW řady 5 2023

Exteriér nového Nové BMW řady 5

Nové provedení tohoto sedanu vyšší střední třídy se v každé své modelové variantě vyznačuje výrazným designem, bez ohledu na to, jakým pohonem je vybaveno. Stejně jako modely s plug-in hybridním a spalovacím motorem je i elektrické BMW i5 především BMW řady 5. Možnosti individualizace vzhledu BMW řady 5 nabízí na přání dodávaný M sportovní paket a M sportovní paket Pro. Jako výkonný model od BMW M GmbH je čistě elektrické BMW i5 M60 xDrive standardně vybaveno specifickými prvky exteriéru, které vizuálně dále podtrhují jeho výjimečný sportovní potenciál.

Galerie Kunsthalle Praha

Získejte členství Double v galerii Kunsthalle Praha

Při koupi nového BMW řady 5 máte možnost získat členství Double v galerii Kunsthalle Praha, které platí pro dvě osoby. Tato galerie se specializuje na moderní a současné umění a slouží jako platforma pro prezentaci zajímavých a inovativních uměleckých děl.

Bezpečnost nového BMW 5

Nové BMW 5 2023

Asistenční systémy použité v novém BMW řady 5 Sedan zvyšují komfort a bezpečnost v každodenním provozu i na dlouhých cestách. Pomáhají řidiči v nejrůznějších dopravních situacích. K nejvýznamnějším prvkům v nabídce patří Dálniční asistent, který řidiče až do rychlosti 130 km/h zbavuje starosti o úkoly spojené s řízením, Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu a Parkovací asistent Professional včetně BMW Manévrovacího asistenta, který umožňuje parkovat a manévrovat na vzdálenost až 200 metrů prostřednictvím chytrého telefonu, a to jak z vozu, tak při pobytu mimo něj.

Nový systém BMW iDrive přináší intuitivní obsluhu

Nové BMW 5 2023
Nové BMW 5 2023

Nová úvodní obrazovka BMW Operačního systému 8.5 trvale zobrazuje mapu navigačního systému nebo další individuálně konfigurovatelné funkce. Na stejné úrovni jsou na kontrolním displeji na straně blíže k řidiči k dispozici vertikálně uspořádané widgety, mezi nimiž lze přepínat vertikálním pohybem prstem. Pro zobrazení různého podobsahu je v rámci některých widgetů, například v menu „Můj vůz“, možný také horizontální pohyb prstem.

Příslušné funkce lze vyvolávat přímo prostřednictvím funkce „QuickSelect“ bez nutnosti přepínání do submenu. Po provedení nastavení stačí opět stisknout symbol Home v dolní části displeje a vrátit se na úvodní obrazovku. Kromě symbolu Home jsou nyní k dispozici také ikony pro přímý přístup do menu klimatizace, aplikací, navigace, ale také médií, telefonu či a Apple CarPlay® a AndroidAutoTM, pokud jsou aktivovány.

Spalovací motory v novém BMW 5

Nabídka zážehových a vznětových motorů z nové modulární generace motorů BMW Group Efficient Dynamics bude přizpůsobena na míru konkrétním trhům. Všechny modely jsou nyní vybaveny nejnovější verzí 48voltové mild hybridní technologie. Na jaře 2024 bude modelová řada doplněna o dvě varianty nového BMW řady 5 Sedan s plug-in hybridním pohonem nejnovější generace. Kromě toho bude od roku 2024 pro BMW řady 5 Sedan k dispozici nový řadový vznětový šestiválec. Roku 2024 bude následovat také další varianta BMW i5 s elektrickým pohonem všech kol. Všechny modelové varianty se budou vyrábět na jedné montážní lince v továrně BMW Group v Dingolfingu.

Nové BMW 5 2023
Nové BMW 5 2023

Jízdní zážitky s novým BMW řady 5

Velmi sportovní charakter a vysoká úroveň komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti jsou charakteristickými atributy BMW řady 5 Sedan již od jeho první generace. Toto pro značku BMW typické sladění jízdní dynamiky a kultivovanosti je v nové generaci patrné více než kdy předtím také díky konstrukci a pro každý model specificky naladěnému podvozku a jeho regulačním systémům. Nové BMW řady 5 Sedan se vyznačuje nejdelším rozvorem v segmentu vozů vyšší střední třídy, ve srovnání s předchozí generací taktéž zvětšeným rozchodem kol na přední i zadní nápravě, téměř dokonalým rozložením hmotnosti v poměru 50:50, inteligentní odlehčenou konstrukcí a tuhostí spojení karoserie a podvozku, dále zvýšenou pomocí specifických vzpěr.

Chcete se dozvědět více? Pošlete nám poptávku nebo dotaz.

Poslat zprávu