Pežoťák

Klub všech Pežoťáků

Rozhodli jsme se představit našim zákazníkům, čtenářům a fanouškům některé z našich zajímavých Pežoťáků. Patří mezi ně dlouholetí zákazníci, kteří se mezitím stali spíše našimi přáteli, majitelé velkých a úspěšných firem, pro které jsou naše služby a především jejich jistota důležitým atributem, úspěšní lékaři, oblíbení herci, atd. S kým jiným začít, než s našim ambasadorem, Lukášem Langmajerem.

Lukáši, máme za sebou poměrně náročné období, které rozhodně zatím zcela nekončí a jeho dopady budeme pociťovat ještě dlouho. Omezení se pomalu uvolňují a všichni doufáme, že se vše rychle rozběhne. Abychom rozhovor začali trochu optimisticky, zkusme zařadit jedničku a nostalgicky zavzpomínat na tvé řidičské začátky.

Jaké bylo tvoje první auto, které jsi si sám koupil a jak dlouho ti vydrželo?

Zdá se to to trochu neuvěřitelný, ale byl to Peugeot. Jednalo se o dobu, kdy se vozilo zpoza hranic mraky bouraných aut a já si jedno takové koupil. Manželka kohosi, kdesi ve Francii, ťukla na pravý přední blatník svojí 106ku v modré metalíze, s potahy imitujícími jeansy a s modrým podkladem budíků. Pod krátkou kapotou ševelil čtyřválec o obsahu 1.1 a nespočtu poníků. Třídveřová karosérie s okny v elektrice se na pár let schovala do garáže. Paní se bála jezdit, trvalo to, než to pán se svojí ženou vzdal, doufám, že jen s řízením a vůz prodal. Putoval do Plzně na podvalníku taženém ikonickou 605 a po pár úpravách do mých rukou.

Jaká jsou pro tebe nyní jako uživatele vozu nejdůležitější kritéria při rozhodování o tom, jaký vůz si vybrat? Neber ohled na cenu, ale na skutečnost, že máš ženu a 2 děti + psa.

Kritéria na výběr dostavníku se mění stejně jako se měním já. Pokud bych mohl, měl bych je stejně jako boty, pro každou příležitost jiný auto. Ovšem jako aktivní otec se má kritéria ustálila na tom, že potřebuji auto, které spolkne vše, co musí nést pro dlouhou dovolenou, odveze všechny mé kolegy při cestování za představením po celé republice, zvládne cestu po poli, lesní cestě, nástrahy parkování na přeplněném sídlišti a dlouhé dálniční přesuny. Ideálně by mělo mít také pohon všech kol a silný agregát s dostatečným počtem koní pod kapotou, ale to se lehce přesouváme do jiné cenové relace a v rámci investic jsou nyní na pořadu dne jiné priority.

Kam jsi v životě dojel s autem nejdále a musel jsi řešit na cestě nějaký „neřešitelný“ problém?

Laťku dosud nejdále stále posouváme a nebýt pandemie, tak bychom tento rok jeli po ose do Gruzie. Mnoho napínavého nám i autu připravila Ukrajina, Bosna a Hercegovina nebo skalnaté ostrohy pod Neapolí. Problém nebyl nikdy na straně vozu, jedině tak mezi volantem a sedačkou.

Jako filmový a divadelní herec jsi teď na nějakou dobu přišel o to, kvůli čemu jsi se na tuto dráhu pravděpodobně dal. Říká se, že vše špatné je pro něco dobré. Co dobrého to přineslo tobě?

Přes všechny klišé jsem našel cesty tam, kam jsem se buď bál nebo jsem si nebyl jist tam jít. Utvrdil se, že není „Někdy“, ale „Teď“, protože „Někdy“ už být nemusí. Všechny plány jsou k ničemu, když neumím improvizovat. Naučilo mě to osamostatnit se.

Vycházejme z toho, že život se vrací pomalu do původních kolejí, i když stejné to určitě nějakou dobu ještě nebude. Jaké máš pro letošní druhou polovinu roku plány?

Odpovědět na tuto otázku, tak abych se neopakoval, nebo se nevracel k předešlé, jde těžko.
Vše vzalo za své, těžko říct co bude a v jaké míře. Mnoho věcí se přesouvá, nebo dokonce ruší. Snad jedinou pracovní jistotou mi bude seriál Slunečná, který se opět rozběhl a snad se jeho kola nezastaví.

Za tu dobu co jsi ambasadorem jsi vyzkoušel téměř všechny modely značky. Který model ti nejvíce přirostl k srdci a proč?

Spíše, než jeden model, mi přirostla celá značka. Baví mi jak se nebojí jít vlastní cestou změny, zbořit staré a zkusit postavit zcela nové. Je originální, nezapadá v davu, nebojí se jít i proti němu, vyšlapávat vlastní cesty, měnit směr. V rozsahu několika málo let dokázala z ošklivých káčátek vyčarovat labutě. Nenechává kupce, nebo zájemce ustrnout v konzervativní šedi.


My ti velice děkujeme, že sis našel čas a odpověděl na několik otázek a přejeme ti rychlý návrat do toho kolotoče hraní, natáčení, moderování a přejeme ti, abys to všechno byl schopen skloubit i s tím rodinným životem, měl čas naučit své děti vše co je pro život potřeba, a pokud na to zbude prostor, tak si někdy i trochu zazávodit.

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Lukáš Langmajer

Lukáš Langmajer

Registrace do klubu Pežoťáků

Zadejte Vaše jméno
Zadejte telefonní číslo
Zadejte email v platném tvaru
Pro využití online poptávky je nutný souhlas