Novinky

ze světa Peugeot

S tím, jak se mění automobilový trh a ke slovu se čím dál tím častěji hlásí elektromobily a Plug-in hybridní pohony, jsme i my nuceni se přizpůsobovat těmto novým trendům. Neznamená to pouze proškolit personál, který v rámci servisu těchto pokročilých technologií musí splňovat mnohem vyšší nároky ze strany značky, ale mechanik dnes musí absolvovat zkoušky elektrotechnické způsobilosti.

Pro servis těchto vozidel musí být vyhrazeno speciální místo, které je rovněž vybaveno dobíjecí stanicí, a především musíme zajistit, aby když zákazník odjíždí s novým vozem nebo k nám přijede na servis, tak aby měl možnost si svůj vůz dobít. Že to není vždy jednoduché vědí především ti, co někdy stavěli a řešili změny v příkonech, zřizování nových přípojek, apod.

Jsme rádi, že jsme aktuálně dokončili dobíjecí stanici pro elektrické a Plug-in hybridní vozy na naší provozovně v Praze a že realizace dobíjecích stanic na ostatních provozovnách jsou v běhu a jejich zprovoznění je otázkou několika týdnů. A jakým způsobem si u nás můžete dobít svůj nový elektromobil nebo Plug-in hybrid? Pro naše zákazníky máme zřízeny v areálu provozovny 2 dobíjecí stanice Business Line hned za vjezdovou bránou, pro zákazníky, kteří nechají svůj vůz na servise jsou na dílně připraveny 2 dobíjecí stanice Elvi. Všechny 4 dobíjecí stanice mají nabíjecí výkon 22kW a disponují zásuvkou typu 2. Pro připojení k venkovním zásuvkám potřebujete svůj vlastní kabel, který je dodáván ve standardní výbavě nebo můžete využít příplatkové zesílené verze, určené pro rychlejší dobíjení.

A jak bude probíhat samotné nabíjení? Je to prosté. Na recepci vám náš personál zapůjčí kartu a na základě odčerpané energie zaplatíte proti účtu spotřebovanou energii dle aktuálního sazebníku.


Elektrotechnologie ve vozech Peugeot

Elektromotory PEUGEOT s permanentními magnety umožňují provoz s nulovými emisemi a maximální výkon 100 kW/136 k a maximální točivý moment 260 N.m.. Díky použití vysokonapěťové lithium‑iontové baterie (400 V) disponují elektromobily PEUGEOT dojezdem až 340 km (WLTP).

Elektromotor je doplněn o další dva prvky:

 • Proudový měnič, který mění při jízdě stejnosměrný proud z baterie na střídavý proud, který napájí elektromotor. Měnič je umístěn mezi baterií a elektromotorem.
 • Redukční převodovka. Elektromobil nemá vícestupňovou převodovku, ale redukční převodovku. To umožňuje přizpůsobit rychlost otáčení elektromotoru obvyklému rozsahu otáček automobilu.

Vysokonapěťová lithium-iontová baterie (400 V) umožňuje ukládání elektrické energie. Je zabudovaná pod zadními sedadly a neomezuje tak prostor pro cestující ani přepravní kapacitu zavazadelníku. Baterie má kapacitu 50 kWh a maximální výkon 100 kW zajišťující dojezd až 340 km WLTP. Termomanagement ve spojení s tepelným čerpadlem umožňují zrychlené nabíjení, optimalizaci dojezdu a zvyšují životnost baterie.

Na baterii je poskytována záruka na 70 % kapacity po dobu 8 let nebo do nájezdu 160 000 km.

Zásuvka je integrována v levém zadním blatníku a nijak nenarušuje celkovou koncepci vozu. Nabíjecí kabely jednoduše uložíte pod podlahu zavazadelníku do praktického organizéru, který je k dispozici v rámci nabídky originálního příslušenství. Čas potřebný k plnému dobití vozu:

 • Méně než 16 hodin pomocí zásuvky se zvýšeným výkonem (nabíječka 3,7 kW, 16 A)
 • Za pět hodin pomocí 22kW Wallboxu a palubní nabíječky 11kW
 • Dobití na 80 % kapacity baterie za 30 minut: termomanagement vozů umožňuje použití nabíječky o výkonu 100 kW, čímž je dosaženo 80% nabití za 30 minut

PEUGEOT e-208

Objevte nový elektromobil e‑208, který je určen především do městského provozu. Elegantní vůz s moderní siluetou vás doprovodí na všech vašich cestách. Objevte nejnovější i‑Cockpit 3D se zobrazením informací o jízdě v podobě hologramů, který vám při řízení zprostředkuje dosud nepoznané zážitky.

Představení modelu

PEUGEOT e-2008

Objevte nový kompaktní SUV z nabídky elektromobilů značky PEUGEOT. Vůz zaujme na první pohled novým designem, který zdůrazňuje jeho výkon a sportovní charakter. Vyzkoušejte novou elektromobilitu vozu PEUGEOT e‑2008 SUV a jeho PEUGEOT i‑Cockpit 3D. S dojezdem 310 km WLTP se pro vás tento vůz stane nepostradatelným každodenním společníkem.

Představení modeluPlug-in hybridní technologie

Plug‑in hybridní technologie kombinuje dvě pohonné jednotky: elektromotor a spalovací motor. Plug‑in hybridní vozy produkují výrazně méně emisí CO2 díky plně elektrickému režimu, nabízejí až čtyři režimy jízdy, jakož i snadné a rychlé dobíjení. mají všestranné využití a umožňují pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. V plně elektrickém režimu dosahují dojezdu až 59 km, dle metody WLTP.

Plug‑in hybridní vozy PEUGEOT se velice snadno dobíjejí. Zásuvka je umístěna v levém zadním blatníku. Jakmile dobijete svůj vůz, můžete kabel uložit na vyhrazené místo pod podlahu zavazadlového prostoru.

Když je Plug‑in hybridní vůz připojen ke zdroji elektrické energie, ukazuje barevné schéma průběh nabíjení. Doba dobíjení vozu se liší v závislosti na výkonu zásuvky či nabíjecí stanice. Plug‑in hybridní vozy PEUGEOT můžete dobíjet různými způsoby a tak maximálně využít výhod jízdy v plně elektrickém režimu.

Ve vozech HYBRID a HYBRID4 je vysokonapěťová lithium‑iontová baterie (300 V) umístěna pod zadními sedadly. Její kapacita se pohybuje v rozmezí 11,8 kWh a 13,2 kWh, čímž se řadí mezi špičku na trhu. Tato kapacita umožňuje dojezd v plně elektrickém režimu až 59 km WLTP (69 km NEDC)

Vysokonapěťová baterie mají stejně jako u elektromobilu záruku 8 let nebo 160 000 km na 70 % kapacity baterie.

Nabíjení z domova nebo v zaměstnání

Dobijte Plug‑in hybridní vůz doma nebo v zaměstnání během pracovní doby.

 • Plug‑in hybridní vůz můžete nabíjet z klasické zásuvky (8 A, 220 V). Vůz bude plně dobit za méně než 7 hodin. V domácnosti bývá elektroinstalace většinou jednofázová, proto se prosím informujte u svého dodavatele elektřiny.
 • Pokud zvolíte zásuvku se zvýšeným výkonem (14 A, 220 V), můžete dobít baterii svého Plug‑in hybridního vozu za méně než 4 hodiny. Čím více energie může kabel pojmout, tím rychlejší je nabíjení.
 • Na přání si můžete i domů objednat Wallbox, případně ho může zřídit váš zaměstnavatel. Toto řešení dobíjení nabízí vyšší výkon a zkrácení doby nabíjení. Pomocí speciálního kabelu a palubní nabíječky o výkonu 7,4 kW lze dobíjení zkrátit na 1 hodinu a 45 minut.

Nabíjení u veřejných dobíjecích stanic

Svůj hybridní vůz můžete rovněž nabíjet u veřejných dobíjecích stanic. Jejich síť se na území Evropy rychle rozvíjí a nyní jich můžeme napočítat více než 180 000.

Nechte se k veřejným dobíjecím stanicím navést svým navigačním systémem integrovaným ve vašem voze.


SUV PEUGEOT 3008 HYBRID a HYBRID4

Objevte SUV z nabídky Plug‑in hybridních vozů PEUGEOT. Díky důmyslné modularitě uzpůsobte své nové SUV PEUGEOT 3008 HYBRID veškerým představám i požadavkům a vydejte se vstříc dobrodružstvím. Tento hybridní vůz je vybaven pohonem 2 nebo 4 kol pro lepší jízdní vlastnosti i ve zhoršených podmínkách.

Představení modelu

PEUGEOT 508 HYBRID a 508SW HYBRID

Objevte prémiový sedan nebo elegantní kombi z nabídky Plug‑in hybridních vozů PEUGEOT. Se svým sportovním vzhledem je nový sedan 508 HYBRID nezbytným spojencem pro vaše každodenní cesty. Při jízdě ve městě přepněte na plně elektrický režim a při cestování na delší trasy využijte výhod spalovacího motoru. Nový PEUGEOT 508 SW HYBRID kombinuje sportovní design, vysoký komfort a velký vnitřní prostor, což zajisté oceníte na svých cestách. Využijte velkého zavazadlového prostoru a plně elektrického režimu pro každodenní dojíždění na pracoviště nebo při cestování za zábavou.

Představení modeluČtyři typy kabelů určené pro nabíjení

Pro Elektromobily i Plug‑in hybridní vozy nabízíme čtyři typy kabelů určené pro nabíjení v domácnosti nebo u veřejných dobíjecích stanic.

 • Standardní kabel typ 2, je součástí standardní výbavy vašeho vozu. Tento kabel zvládne zátěž až 1,8 kW a je optimální pro použití se standardní domácí zásuvkou.
 • Zesílený kabel typ 2. Tento kabel, který si můžete zakoupit v rámci příslušenství, snese zátěž až 3,2 kW a je optimální pro použití se zesílenou zásuvkou.
 • Jednofázový kabel typ 3. Tento kabel, který si můžete zakoupit v rámci příslušenství, snese zátěž až 7,4 kW a je optimální pro použití s vaším Wallboxem 7,4 kW nebo u veřejné dobíjecí stanice.
 • Trojfázový kabel typ 3. Tento kabel, který si můžete zakoupit v rámci příslušenství, snese zátěž až 3,2 kW a je optimální pro použití s vaším Wallboxem nebo u veřejné dobíjecí stanice.


Zaujala Vás možnost jízdy na elektřinu?

Pošlete nám nezávaznou poptávku či dotaz!

 1. Jméno a příjmení(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 2. Váš email(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 3. Telefon(*)
  Zadejte prosím Vaše telefonní číslo.
 4. Odkud pomůžeme? 5. S čím můžeme pomoci?
  Invalid Input
 6. Datum testovací jízdy?
  Neplatný vstup
 7. Vaše zpráva
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 8. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Lukáš Langmajer

Lukáš Langmajer

Odběr novinek emailem?

 1. Váš email:(*)
  Neplatný email
 2. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas