Novinky

ze světa Peugeot

Vzhledem k tomu, že nuda není součástí DNA Peugeot, protože nezávislost se nerýmuje s monotónností, protože energetický přechod nevymaže 120 let automobilové historie, PEUGEOT odhalí e-LEGEND CONCEPT. Tento vzrušující pohled na budoucnost potěšení z jízdy má formu žádaného a ikonického vozidla. Přijetím realistické a radikálně moderní šablony, tato projekce do budoucnosti automobilu rozšiřuje geny a zvyšuje eleganci dědictví značky PEUGEOT.

„Peugeot e-Legend není jen technický manifest. Je to vize značky Peugeot, která se aktivně zaměřuje na optimistickou a velmi žádoucí budoucnost. Pro Peugeot je autonomní provoz a elektromobilita synonymem pro ještě silnější pocity. Nuda nikdy nebude v našem DNA,“ komentuje příchod konceptu šéf značky Peugeot Jean-Philippe Imperato.

Vzrušující budoucnost je budoucnost, která vám umožňuje vybrat si siluetu, typ pohonu nebo řízení. Nová území k prozkoumání, tváří v tvář novým výzvám je pokračováním dobrodružství pro značku PEUGEOT! I přes pohled do budoucnosti Peugeot e-Legend není žádným futuristicky tvarovaným konceptem, místo toho designéři vsadili na ladné retro tvary odkazující na někdejší Peugeot 504 kupé, což platí hlavně pro siluetu karoserie. Auto je 4.650 mm dlouhé, 1.930 mm široké a 1.370 mm vysoké, rozvor činí 2.690 mm.

Naopak interiér je hodně moderní. Využívá hned 16 obrazovek různých velikostí, které vedle důležitých informací promítají obraz imitující různé materiály. Středová konzole pak nabízí přístup k hlavním ovládacím funkcím auta pomocí otočného ovladače a šestipalcového displeje. Koncepce je dalším vývojem i-Cockpitu, s maličkým volantem a vysoko umístěným přístrojovým štítem.

Také technika v útrobách je ryze moderní. Peugeot e-Legend je elektromobil o výkonu 340 kW s točivým momentem 800 N.m, který zvládne zrychlit z 0-100 km/h za méně než čtyři sekundy a jet maximální rychlostí 220 km/h. Poháněná jsou všechna kola, baterie s kapacitou 100 kWh poskytují konceptu dojezd 600 kilometrů podle normovaného cyklu WLTP. Rychlonabíjení navíc umožňuje získat dostatek elektrické energie pro ujetí 500 kilometrů za pouhých 25 minut. K dispozici je též indukční dobíjení.

V závislosti na druhu silničního provozu nebo stavu řidiče PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT nabízí čtyři způsoby řízení. Dva režimy pro autonomní jízdu, které upraví konfiguraci interiéru – volant se schová, přední sedadla se sklopí a loketní opěrky odhalí objemný odkládací prostor s indukčním nabíjením pro chytré telefony.

Režim Soft, zdůrazňuje komfort cestujících. Na digitálních obrazovkách je tak v takovém případě zobrazeno minimum informací. Režim Sharp, naopak poskytuje plné propojení s digitálním světem a umožňuje během jízdy hrát hry, sledovat filmy, poslouchat hudbu.

Také pro ruční řízení jsou tu dva módy.

Režim Legend, odkazuje ukazateli na původní 504 kupé, vč. digitálně zpracovaného dřeva na okolních obrazovkách.

Režim Boost je určen pro rychlou jízdu. Dynamická a stimulující jízda díky silnému elektromotoru. 180ti stupňové vnímání a prožitek jízdy díky projekci silnice na jednu velkou obrazovku.

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT bude představen letos na autosalonu v Paříži.


Zaujal Vás nový konpcet Peugeot e-Legend?

Pošlete nám nezávaznou poptávku či dotaz!

 1. Jméno a příjmení(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 2. Váš email(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 3. Telefon(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 4. Odkud pomůžeme?


 5. S čím můžeme pomoci?
  Invalid Input
 6. Datum testovací jízdy?
  Neplatný vstup
 7. Vaše zpráva
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 8. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Lukáš Langmajer

Lukáš Langmajer