Už je to tak ! 100% elektrické SUV s vyjímečným prostorem až pro sedm cestujících již není hudbou budoucnosti. Již na podzim letošního roku totiž dorazí na evropský trh NOVÝ PEUGEOT E-5008, který nabídne elektrický dojezd až 660 km!

Aerodynamická silueta s elegantní kabinou zajišťující optimální účinnost a nový charakteristický design s mimořádně dynamickou siluetou si zajistí silný postoj v kategorii SUV.

Základem nabídky budou dva stupně výbavy, Allure a GT, se třemi volitelnými pakety příplatkové výbavy. Z hlediska pohonů budou k dispozici tři plně elektrické: (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol) a dva hybridní (plug-in hybrid a mild-hybrid).

Přehledná řada nového PEUGEOTU 5008

Peugeot 5008 Allure – jednobarevné provedení s typickými LED světlomety a světli, 19palcová litá kola, Peugeot i-Cockpit® se dvěma 10palcovými digitálními panely, online informační systém Peugeot i-Connect® atd.

Peugeot 5008 GT – dvoubarevném provedení s černou střechou a čalouněním Alcantara, 20palcová litá kola, LED světlomety Pixel, vyhřívaná přední sedadla a volant, indukční nabíječku telefonů, přizpůsobitelné ambientní osvětlení, Peugeot Panoramic i-Cockpit® se zakřivenou 21palcovou obrazovkou, přizpůsobitelné dotykové ovladače i-Toggles, online informační systém Peugeot i-Connect® Advanced atd.

Nový Peugeot 5008 se bude vyrábět výhradně v závodě ve francouzském Sochaux. Elektrické verze budou vybaveny bateriemi ACC vyráběné v gigafactory v Douvrin Billy–Berclau (Francie). ACC je společný podnik skupiny Stellantis, Mercedes a Saft, který se zabývá konstrukcí a výrobou vysokonapěťových automobilových baterií. Značka Peugeot poskytne ve vybraných zemích na model E-5008 nadstandardní osmiletou záruku (160 000 km), neboli program Allure Care. Tato záruka je v rámci evropských značek nejdelší.

Rafinovanost modelu Peugeot E-5008

Design modelu 5008 naznačuje pohyb, a to od zadního okna, jehož sklon je zdůrazněn efektními bočními designovými prvky, až po přední masku s novým světelným podpisem a inovativní maskou chladiče, která splývá s barvou karoserie.

Sofistikovanost masky chladiče podtrhuje štíhlý elegantní černý pás, který obepíná celou přední část vozu, a u všech verzí jsou do něj zabudovány ultrakompaktní LED světlomety.

Peugeot 5008 GT je standardně vybaven novou technologií Peugeot Pixel LED, která automaticky přizpůsobuje paprsek světlometů podmínkám provozu a udržuje optimální osvětlení, aniž by rušila ostatní účastníky silničního provozu.

Nový model 5008 je po vzoru modelů 408 a 3008 vybaven koly s originálním vzorem, která mu dodávají moderní styl a zlepšují jeho aerodynamické vlastnosti. Kola o velikosti 19" a 20" s technickým a geometrickým designem mají ve svém středu nový znak Peugeot.

Interiér s velkolepou panoramatickou obrazovkou

V interiéru se cestující díky velkolepé 21" plovoucí panoramatické obrazovce nového systému Peugeot Panoramic i-Cockpit® ocitnou v prostředí, které je jak technicky vyspělé, tak uživatelsky přátelské.

Peugeot 5008 má velmi hladké, čisté vertikální boky, jejichž eleganci podtrhuje skrytí těsnění bočních oken ve dveřích. Počet ozdobných prvků na karoserii byl snížen a místo chromovaných dílů se využívají některé lakované díly v odstínu Šedá Meteor na předním a zadním nárazníku, Černá Orbital na krytech zrcátek a spodní linii oken.

Ve střední části palubní desky jsou umístěny ovladače i-Toggles® neboli plně přizpůsobitelné dotykové ovladače, které lze nakonfigurovat tak, aby poskytovaly rychlý přístup k 10 oblíbeným funkcím uživatele. Povel „OK Peugeot“ pak využívá funkci rozpoznávání hlasu a je nyní schopno rozlišovat mezi příkazy řidiče a spolujezdce.

Prostorný a přizpůsobitelný zavazadlový prostor modelu E-5008

Zavazadlový prostor má v pětimístné konfiguraci objem 748 litrů, v sedmimístné konfiguraci 259 litrů a v dvoumístné konfiguraci až 1 815 litrů. Vyniká výjimečnou modularitou, kterou nabízí propracovaná architektura sedadel, jež umožňuje širokou škálu kombinací uspořádání. Při sklopení všech zadních sedadel nabízí nový model 5008 obrovskou rovnou podlahovou plochu.

  • Charakteristiky druhé řady: lavice 60/40, opěradla 40/20/40
  • Charakteristiky třetí řady: opěradla 50/50.

Peugeot E-5008 a jeho široká nabídka elektromorů

Nový model 5008 byl od počátku koncipován jako elektrický, nabízí proto celou řadu pohonů s nulovými emisemi a s dojezdem od 500 do 660 km, včetně čtyřkolky se dvěma elektromotory a verze s dlouhým dojezdem.

Tato řada synchronních elektromotorů s permanentními magnety nabízí vyšší výkon a vyšší účinnost. Verze s pohonem dvou kol mají výkon 157 kW (345 Nm) nebo 170 kW (345 Nm). Varianta se dvěma elektromotory a pohonem všech kol poskytuje celkový výkon 237 kW (157 kW vpředu a 80 kW vzadu). Přední motor zajišťuje točivý moment 345 Nm a zadní motor 170 Nm.

Tepelné čerpadlo samozřejmě přispívá také k tepelnému komfortu cestujících a zároveň šetří energii baterie.

Na baterii je poskytována záruka na 8 let (nebo 160 000 km) s garancí minimální nabíjecí kapacity 70 %.

Chcete se dozvědět více? Pošlete nám poptávku nebo dotaz.

Poslat zprávu