Nový Peugeot 3008 je neodmyslitelnou součástí elektrické budoucnosti značky, jelikož k pohonu využívá převážně elektromotory. Tento nový vůz dorazí na evropský trh v únoru 2024.

Peugeot s modelem 3008 posunul na zcela novou úroveň klíčové aspekty jako kreativní design, potěšení z jízdy a elektrický výkon. Tento nový vůz je dokonalým vyjádřením základních hodnot značky: Allure, Emotion, Excellence.

  • ALLURE – SUV typu fastback s přepracovaným designem
  • EMOTION – nová generace systému Peugeot Panoramic i-Cockpit® mění zásadním způsobem požitek z jízdy
  • EXCELLENCE – vysoká elektrická efektivita a dojezd až 700 km díky nové platformě STLA Medium skupiny Stellantis

Peugeot 3008 je prvním modelem, který využívá zcela novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis. Tato inovativní platforma je navržena tak, aby nabízela nejlepší výkon ve své třídě z hlediska kritérií, které jsou pro zákazníky nejdůležitější: dojezd (až 700 km), doba nabíjení (30 minut), potěšení z jízdy, výkon, efektivita a online služby (Trip planner, Smart charging, Vehicle to load, Plug&Charge a aktualizace „Over The Air“).

Vzhled nového SUV PEUGEOT 3008

Nový model 3008 je okamžitě rozpoznatelný díky linii karoserie SUV typu fastback. Silueta vozu je dynamická a zároveň aerodynamická (Cx 0,28). Spojuje v sobě eleganci, efektivitu a prostornost. Dynamika linií nového 3008 vychází z vyvážených rozměrů vozu (délka: 454 cm, šířka: 189 cm, výška: 164 cm). Tyto proporce z něj činí jedno z nejkompaktnějších 100% elektrických SUV v segmentu C. Současně však vůz poskytuje dostatek prostoru pro cestující i zavazadla.

Peugeot pomocí „plovoucího“ spoileru zmodernizoval tradiční sklon linie vozů fastback v zadní části. Tento inovativní prvek zvýrazňuje křivku karoserie nového modelu 3008 a zároveň optimalizuje jeho aerodynamiku. Velkorysá zadní část nabízí dynamický styl, podtržený ikonickým světelným podpisem ve tvaru tří drápů – u verzí GT ve 3D – současně zachovává dobrou prostornost ve druhé řadě a velký objem zavazadlového prostoru (520 litrů u všech verzí motoru), který se neliší od předchozího modelu 3008.

Interiér Peugeot 3008 pro dokonalý požitek z jízdy

Týmy Peugeot se rozhodly spojit dva ze tří základních prvků i-Cockpit®: vyvýšený přístrojový panel a velký centrální dotykový displej. Ty jsou nyní zabudovány do zakřivené panoramatické obrazovky tvořené jediným jednadvacetipalcovým panelem s vysokým rozlišením, který sahá od levého konce palubní desky až ke středové konzole. Tato panoramatická obrazovka vypadá, jako by se vznášela nad palubní deskou. Plovoucí efekt podtrhuje speciální LED ambientní osvětlení pod displejem.

Kabina nového modelu 3008 nabízí cestujícím relaxaci ve velkorysém prosvětleném prostoru. Přední sedadla, jejichž čalounění kombinuje u verze Allure TEP a látku a u verze GT TEP a Alcantaru, zajišťují výjimečný komfort. Sedadla jsou příjemně tvarovaná a jejich výplň tvoří pěna s vysokou hustotou.

Dostatek úložného prostoru a velkorysý zavazadlový prostor

Kabina nového vozu 3008 nabízí 17 různých úložných přihrádek o celkovém objemu přibližně 34 litrů. Jedná se například o snadno přístupné bezdrátové nabíjení telefonu ve středové konzole, chladicí prostor pod středovou loketní opěrkou, držák na brýle na stropní konzole, držáky na nápoje a schránka před sedadlem spolujezdce apod.

Zavazadlový prostor nového modelu 3008 s objemem 520 litrů pod zadním platem je stejně velký jako u jeho předchůdce. Díky nové platformě STLA Medium mohou vozy nabízet zavazadlový prostor o totožné velikosti bez ohledu na motor.

Technologický zážitek doplňuje systém Peugeot i-Connect® Advanced, který je součástí standardní výbavy verze 3008 GT. Tento systém je vybaven online navigací TomTom s funkcí Trip planner, která optimálně plánuje jízdy, aby se maximalizoval dojezd vozu a usnadnilo se dobíjení. Pro výpočet ideální trasy systém zohledňuje celou řadu informací, včetně vzdálenosti, kterou je třeba ujet, úrovně nabití baterie na začátku cesty, požadované úrovně nabití baterie při příjezdu, rychlosti, spotřeby energie, provozu, typu silnice, stoupání/klesání a samozřejmě nabíjecích stanic dostupných v cíli cesty.

Chcete se dozvědět více? Pošlete nám poptávku nebo dotaz.

Poslat zprávu