Novinky a události

ze světa BMW

Pro sportovně orientované zákazníky, hledající v prémiovém kompaktním voze mimořádně emotivní zážitky, bude právě nabídka značky BMW tou první, na kterou se zaměří. Nové BMW řady 2 Coupé v sobě totiž ukrývá věhlasnou radost z jízdy v mimořádně koncentrovaném balení. Nové vydání dvoudveřového modelu nadchne svojí jízdní dynamikou, kterou výrazně překonává svého předchůdce, a je dalším příkladem nového a mimořádně čistého designového stylu BMW.

Nové BMW řady 2 Coupé 2022

Nový rozměr jízdní dynamiky v segmentu kompaktních prémiových automobilů.

Svěží, mladistvou a extrovertní auru doplňují důkladně propracované a dokonale vyvážené jízdní vlastnosti. Díky základní koncepci vozu, jehož hlavním zaměřením je agilní a precizní ovladatelnost v dynamických jízdních situacích, stanovuje nové BMW řady 2 Coupé sportovní měřítka v daném segmentu jednoznačněji než kdy dříve. Toto výjimečné postavení BMW řady 2 Coupé podtrhuje klasickým pohonem zadních kol, bezkonkurenčním řadovým šestiválcovým motorem, které žádný jiný konkurent nenabízí. Nechybějí ani nové prvky výbavy, které rovněž přispívají k výjimečným sportovním vlastnostem tohoto vozu.

Uvnitř nového BMW řady 2 Coupé je pocit radosti z jízdy podpořen aurou moderního sportovního vozu a výrazně větší prémiovostí. Řidič a spolujezdec mají ve standardně dodávaných sportovních sedadlech v každém ohledu znatelně více prostoru. V zadní části interiéru jsou umístěna dvě jednoznačně oddělená plnohodnotná sedadla. Pokrok oproti předchozímu modelu se projevuje také v mnohem širší nabídce asistenčních systémů a nejnovějších inovacích v oblasti obsluhy a konektivity.

Světová premiéra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Nové BMW řady 2 Coupé oslaví světovou premiéru 8. července 2021 na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v Anglii. Toto motoristické setkání s bohatou tradicí, jehož hlavní náplní jsou velkolepé závody do vrchu, nabízí ideální prostředí pro debut nového dynamického a kompaktního modelu. A BMW řady 2 Coupé bude také jedním z nových modelů, které BMW představí na autosalonu IAA MOBILITY 2021 v září 2021 v Mnichově. Na trh pak bude tento vůz na začátku roku 2022 uveden ve třech modelových variantách. Na vrcholu nabídky bude M model BMW M240i xDrive Coupé s pohonem všech kol (kombinovaná spotřeba paliva: (8,8–8,1 l/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 200–185 g/km podle WLTP). Tento sportovně zaměřený model bude pohánět zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 k. K dispozici budou také varianty se čtyřválcovými zážehovými a vznětovými motory přenášejícími výkon na silnici prostřednictvím zadních kol.

Nové BMW řady 2 Coupé se bude vyrábět v továrně BMW Group v San Luis Potosí v Mexiku. Výrobní závod, který byl otevřen v roce 2019 a v němž se vyrábí také nové BMW řady 3 Sedan se spalovacími motory i plug-in hybridním pohonem, vyniká mimořádně efektivními a udržitelnými výrobními procesy. V San Luis Potosí se například nachází první lakovna v mezinárodní výrobní síti BMW Group, která nevypouští žádnou odpadní vodu.

Pro tradiční radost z jízdy zvolte 2.

Výrazný sportovní charakter nového BMW řady 2 Coupé vychází již z jeho samotné koncepce a každého jeho detailu – od rozměrů a designu, rozložení hmotnosti, struktury karoserie, hnacího ústrojí a konstrukce podvozku až po interiér. V těchto oblastech byl nový model důkladně přepracován tak, aby poskytoval maximální radost z jízdy. Při volbě koncepce pohonu a techniky motorů a podvozkových komponentů tohoto kompaktního modelu vývojoví inženýři vycházeli z mimořádně sportovních modelů BMW vyšších automobilových segmentů. Například nová technika, která byla původně vyvinuta pro nové BMW řady 4 Coupé, byla ve specifické podobě použita také v tomto kompaktním dvoudveřovém modelu. Prémiová automobilka současně využila své dlouholeté zkušenosti s integrací všech systémů hnacího ústrojí a podvozku. Intenzivní ladění na testovacích polygonech BMW Group, stejně jako na Nordschleife okruhu Nürburgring a dalších závodních tratích pomohlo novému BMW řady 2 Coupé získat úžasnou jízdní dynamiku.

Nové BMW řady 2 Coupé proto staví na dlouhé tradici kompaktních a extrémně sportovních automobilů, které mají úzké spojení s číslem 2 ve svém označení. Díky kompaktním rozměrům, výkonnému motoru a propracované technice podvozku způsobilo BMW 1600 již před 55 lety značný rozruch. Přípona 02 spojená s označením modelů s dvoudveřovou karoserií zůstává dodnes mezinárodně uznávanou zkratkou pro legendární „radost z jízdy“. Při svém uvedení na trh v roce 1973 bylo BMW 2002 turbo s výkonem 125 kW/170 k prvním evropským sériově vyráběným automobilem, jehož výkon byl zvýšen pomocí přeplňování.

Radost z jízdy v moderní podobě přišla do segmentu prémiových kompaktních vozů v roce 2004. Jako jediný model ve své třídě s pohonem zadních kol a mimořádně vyspělými motory a podvozkem se BMW řady 1 stalo synonymem sportovnosti – tento status ještě posílila varianta kupé, která se do nabídky dostala v roce 2007.

Jednoznačně unikátní design, exkluzivní novinky v nabídce motorů a individuální naladění podvozku vtiskly první generaci BMW řady 2 Coupé představené v roce 2014 osobitý charakter. Nová edice kompaktního dvoudveřového modelu jde nyní ještě o kus dál. Unikátní koncepce vozu se jednoznačně liší od BMW řady 1, které stojí na vyspělé architektuře s pohonem předních kol. BMW řady 2 Coupé si ve velké míře vypůjčuje techniku používanou v BMW řady 3 a BMW řady 4. Ve výsledku nové BMW řady 2 Coupé zaplňuje mezeru jak v portfoliu modelů značky BMW, tak i mezi svými konkurenty.

Nové BMW řady 2 Coupé 2022

Individualistické proporce, propracovaná aerodynamika.

Vnější rozměry nového kompaktního sportovního vozu poskytují ideální výchozí bod pro vynikající jízdní dynamiku. Délka vozu 4537 milimetrů a šířka 1838 milimetrů představují v porovnání s rozměry předchozího modelu nárůst o 105, respektive o 64 milimetrů. Nový vůz je však o 28 milimetrů nižší a jeho výška činí 1390 mm. Na svalnatém a sportovním vzhledu nového BMW řady 2 Coupé se podílí také rozvor náprav, který je nyní o 51 milimetrů delší a měří 2741 milimetrů, a taktéž široký rozchod kol. Rozchod předních kol činí 1575 milimetrů (nárůst o 54 milimetrů) a zadních 1587 milimetrů (nárůst o 31 milimetrů), což představuje ideální stav pro vynikající dynamiku v zatáčkách. U BMW M240i xDrive Coupé došlo k nárůstu rozchodu vpředu o 63 a vzadu o 35 mm.

Zavazadlový prostor nového BMW řady 2 Coupé nabízí objem 390 litrů. Díky zvýšení základního objemu o 20 litrů se do zavazadlového prostoru bez problémů vejdou dva 46palcové golfové bagy. Delší zavazadla lze pohodlně uložit po sklopení opěradel zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40. Výška nakládací hrany se oproti předchozímu modelu snížila o 35 milimetrů.

Součástí koncepce karoserie nového BMW řady 2 Coupé jsou také cílená řešení pro vylepšení aerodynamických vlastností, jež mají příznivý vliv na jízdní dynamiku i hospodárnost. K účinnému usměrňování proudění vzduchu slouží aktivní systém vzduchových klapek v BMW masce chladiče ve tvaru ledvinek, který se podle potřeby nastavuje v deseti stupních, uzavíratelný spodní nasávací otvor v předním nárazníku, vzduchové clony, zapuštěné kliky dveří, aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny a téměř zcela zakrytý podvozek. V podlaze vozu byl také s ohledem na lepší obtékání vzduchem upraven tvar výztuh. BMW M240i xDrive Coupé má v přední části podlahy umístěné aerodynamické hrany, které usměrňují vzduch a snižují vztlak. Součinitel odporu vzduchu (cx) u nového BMW 220i Coupé a nového BMW 220d Coupé se standardními 17palcovými koly z lehké slitiny činí 0,26, což představuje zlepšení o 0,02 oproti předchozímu modelu vybavenému pouze 16palcovými koly.

Inteligentní lehká konstrukce zlepšuje tuhost a snižuje hmotnost.

Dalším faktorem agility a hospodárnosti nového BMW řady 2 Coupé je odlehčená konstrukce karoserie a podvozku. Díky inteligentní kombinaci materiálů se podařilo minimalizovat hmotnost vozidla a současně zvýšit tuhost karoserie a úroveň bezpečnosti při nárazu. Oceli lisované za tepla a hliníkové slitiny použité pro prostor pro posádku jsou pro dodatečné vyztužení doplněny ocelovými prvky s proměnnou tloušťkou.

Stejně jako v případě nového BMW řady 4 Coupé jsou pro úsporu hmotnosti v přední části vozu použité hliníkové odlitky pro horní uchycení pružin a tlumičů a současně extrudované (vytlačované) hliníkové profily pro podélné nosníky motoru. Oproti odcházejícímu modelu je u nového BMW řady 2 Coupé novinkou hliníková kapota motoru a současně i přední blatníky. Jen díky těmto změnám došlo ke snížení hmotnosti o přibližně 9,6 kilogramu.

Komplexní přístup k řešení pasivní bezpečnosti maximalizuje ochranu cestujících v extrémně širokém spektru kolizí a zohledňuje požadavky nárazových zkoušek na automobilových trzích po celém světě. Kromě velmi tuhého prostoru pro cestující a vysoce odolných nosných konstrukcí je součástí tohoto přístupu také integrovaná bezpečnostní elektronika, která zádržné systémy aktivuje ve správném pořadí, v optimálním okamžiku a s požadovaným účinkem pro typ a závažnost kolize. Nové BMW řady 2 Coupé je rovněž standardně vybaveno aktivní kapotou pro zlepšení ochrany chodců. Pyrotechnické patrony v případě střetu vozidla s chodcem kapotu nadzvednou, čímž vytvoří větší deformační prostor mezi kapotou a motorem.

Sportovní tvary vytvářejí výraz čisté radosti z jízdy.

Vnější rozměry nového kompaktního sportovního vozu jsou ideálním východiskem pro jeho mimořádnou jízdní dynamiku. Délka vozu 4537 mm a šířka 1838 mm představují nárůst oproti rozměrům předchozího modelu o 105, resp. 64 mm. Nový vůz je ale o 28 mm nižší, jeho výška činí 1390 milimetrů. Na svalnatém a sportovním vzhledu nového BMW řady 2 Coupé se podílí také rozvor náprav, který je nyní o 51 milimetrů delší a činí 2741 milimetrů. Širší je také rozchod kol, vpředu činí 1575 milimetrů (nárůst o 54 milimetrů) a vzadu 1587 milimetrů (nárůst o 31 milimetrů), u modelu BMW M240i xDrive Coupé jsou nárůsty +63 mm vpředu, +35 mm vzadu. To vše jsou ideální předpoklady pro fascinující dynamiku v zatáčkách.

Svalnaté proporce zasazené do klasické tříprostorové karoserie s jasně oddělenou kapotou motoru, prostorem pro posádku a zavazadlovým prostorem ztělesňují dynamický potenciál nového BMW řady 2 Coupé. Sportovně tvarované povrchy a dynamické linie vycházející z nového designového stylu značky jsou ztělesněním ryzí radosti z jízdy. Exkluzivní designové prvky podtrhují nezaměnitelný charakter této modelové řady.

Nové BMW řady 2 Coupé 2022

Poutavá přední část: světlomety a BMW maska ve tvaru ledvinek s exkluzivním designem.

Trojrozměrné plochy, trojúhelníkové tvary a diagonální linie utvářejí výraznou přední část nového BMW řady 2 Coupé. Výrazně rozšířené blatníky a vyboulení kapoty, tzv. Powerdome, jasně naznačují dynamický jízdní projev řady 2 Coupé. BMW maska ve tvaru ledvinek má horizontální tvar a ve svém středu má místo klasických mřížek vertikálně uspořádané vzduchové klapky. Ty se elektricky otevírají, když má motor za nimi zvýšenou potřebu chladicího vzduchu.

Standardně dodávané full-LED světlomety jsou umístěny až v samotných krajích přední části a mají z důvodu inspirace legendárními modely BMW 02 jednolitý kruhový tvar. Na přání lze objednat Adaptivní LED světlomety s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam. Tyto světlomety jsou volitelně k dispozici také ve tmavém provedení vnitřních částí M Shadow Line.

Boční pohled s ostrými liniemi, mohutná záď.

Dlouhá kapota, krátké převisy a dozadu posunutý prostor pro cestující, jehož zadní část spočívá na mohutně rozšířených blatnících, jsou hlavními znaky bočního pohledu na nové BMW řady 2 Coupé. Velké prosklené plochy, dynamicky se svažující linie střechy a krátké víko zavazadlového prostoru vrcholící výrazným spoilerem jsou dalšími poznávacími znaky tohoto kompaktního sportovního modelu. Ostré linie poskytují povrchům jasně definovaný a sportovní charakter.

Horizontálně zvýrazněné plochy dodávají mohutné zádi jasnou strukturu. Stylově zatmavená zadní světla, umístěná v samotných krajích zádi, mají kompaktní tvary. Jejich plochy jsou tvořeny světelnými prvky s trojrozměrným tvarováním. Tím vznikla mimořádně elegantní interpretace LED technologie použité pro všechny světelné funkce.

Na míru navržené designové prvky pro modely M Sport a BMW M240i xDrive Coupé zvýrazňují pocit dynamiky. Zákazníci si mohou objednat také díly M Performance Parts navržené přímo pro tento model z nabídky BMW Originálního příslušenství.

Sportovní styl a vytříbená prémiová atmosféra interiéru.

Design palubní desky zaměřený na řidiče a moderní ovládací panel na středové konzole podtrhují sportovní auru uvnitř nového BMW řady 2 Coupé. K poutavosti jízdního zážitku přispívají i standardně dodávaná sportovní sedadla a sportovní kožený volant. Zúžení zadní části linie střechy, vysoká středová konzola a palubní deska plynule přecházející do výplní dveří vytvářejí kolem řidiče a spolujezdce dojem kokonu. Dvě oddělená zadní sedadla umožňují také cestujícím vzadu vychutnat si pocit sportovní radosti z jízdy.

Vysoce kvalitní materiály a precizní zpracování vyvolávají uvnitř vozu prémiovou atmosféru, která přesahuje úroveň předchozího modelu. Dynamické linie palubní desky přecházejí do výplní dveří a dále pak do zadní části. Obložení interiéru v nové matné variantě Dark Graphite je součástí standardní výbavy. Nový designový prvek přichází v podobě lichoběžníkových ozdobných ploch nad loketními opěrkami ve dveřích. Pokud je ve výbavě volitelné nepřímé osvětlení interiéru, jsou jejich perforované plochy stylově podsvícené.

Nové BMW řady 2 Coupé se standardně dodává s čalouněním v kombinaci látka/Sensatec. BMW M240i xDrive Coupé a modely M Sport mají čalounění v kombinaci Alcantara/Sensatec s dalšími specifickými designovými prvky, jako je M kožený volant a polstrované kolenní opěrky na středové konzole. Volitelně jsou k dispozici čalounění s perforovaným materiálem Sensatec nebo kůží Vernasca. Na seznamu volitelné výbavy lze nalézt také elektricky nastavitelná sportovní sedadla (včetně paměťové funkce na straně řidiče), M sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, vyhřívání sedadel či vyhřívání volantu.

Fotogalerie nového BMW řady 2Vozy BMW řady 2 skladem Více o modelech BMW řady 2
Zaujalo Vás nové BMW rady 2?

Pošlete nám nezávaznou poptávku či dotaz!

 1. Jméno a příjmení(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 2. Váš email(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 3. Telefon(*)
  Zadejte platné telefonní číslo, prosím.
 4. Odkud pomůžeme?

 5. S čím můžeme pomoci?
  Invalid Input
 6. Datum testovací jízdy?
  Neplatný vstup
 7. Vaše zpráva
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 8. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Studio PONER

PONER

Odběr novinek emailem?

 1. Váš email:(*)
  Neplatný email
 2. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

BMW KOPECKÝ Ústí nad Labem

 • Přístavní 837/85
  400 07 Ústí nad Labem
 • +420 475 201 527
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Jak se k nám dostanete

BMW Service KOPECKÝ Pardubice

 • K Vápence 2925
  530 02 Pardubice
 • +420 467 070 905
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Jak se k nám dostanete