Novinky a události

ze světa BMW

Když konečně stáhnete střechu, pak už není nic, co by bránilo zažít radost z jízdy ve zcela novém BMW Z4 Roadster, které už nemůže být zábavnější. Je otevřené, sportovní a nekompromisní. Díky značné jízdní dynamice má pouze jeden úkol: svobodu mezi silnicí a nebem nad hlavou.

Vyložte karty – nové BMW Z4 Roadster

Koncept nového Z4 je důsledně zaměřen na agilitu a jízdní dynamiku

BMW Z4 Roadster se zážehovým řadovým šestiválcem M TwinPower Turbo o výkonu 340 koní stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h 4,5 adrenalinem naplněných sekund. Neexistuje dynamičtější způsob, jak dosáhnout tohoto pocitu dokonalé svobody.
Perspektiva otevřené radosti z jízdy se stupňuje s každým detailem. Exteriér BMW Z4 Roadster ukazuje individuální styl v jeho nejčistší podobě. Je zřetelný, moderní a plný emocí.
BMW Z4 Roadster M40i nezná hranice. Množství detailů inspirovaných motorsportem vytváří silné emoce a poskytuje mimořádnou míru dynamiky a agility. Roadster, který přeměňuje touhu po svobodě do akcelerace.

Design exteriéru a interiéru BMW Z4 Roadster

Vnější i vnitřní design roadsteru BMW Z4 v sobě spojuje dojem uvolněné sportovnosti a osobité estetiky. Mezi dynamicky působící prvky designu patří především BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovanými výplněmi, elegantní tvar střechy a leskle černé prvky karoserie BMW Individual Shadow Line. Vnitřní prostor svým vzhledem vhodně ladí s provedením interiéru. Atraktivními prvky jsou především M sportovní sedadla a prostorové vnitřní osvětlení.

Maska chladiče s mřížkovým designem

Mřížkový design masky chladiče BMW, který se mění podle použitého motoru, posiluje dynamický vzhled vozu. Základní model má masku chladiče v leskle černém provedení, u modelů Sport Line a paketu M Sport je vyvedena v matném hliníku, přičemž rámeček je vždy chromovaný. Maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek je u vrcholného modelu M40i kompletně lakovaná barvou Cerium Grey (šedá).

Vzduchové průduchy Air Breather

Spolu se vzduchovými clonami v předním nárazníku vzduchové průduchy Air Breather výrazně snižují turbulence vznikající v oblasti předních kol a cíleně odvádějí proud vzduchu podél vozu. Tím snižují aerodynamický odpor. Zároveň s tím vzduchové průduchy Air Breather umístěné za předními koly působí jako dekorativní element.

Černá skládací střecha

Černá plátěná střecha perfektně ladí s dynamickými liniemi vozidla. I během jízdy do 50 km/h lze elektrickou plátěnou střechu zavřít či otevřít, a to během zhruba deseti sekund. Jednou z výjimečných vlastností této extrémně kvalitní skládací střechy je její výborná zvuková izolace.

Rozšířené leskle černé prvky BMW Individual Shadow Line

Rozšířené provedení BMW Individual Shadow Line obsahuje tyto prvky s leskle černým povrchem: rámeček masky chladiče a mřížku, stejně jako koncovky výfuku.

Nepravidelné koncovky výfuku

Sportovní vzhled vozu dále zdůrazňují kruhové chromované koncovky výfuku, umístěné na levé a pravé straně zadního nárazníku.

Prostorové osvětlení

Prostorové osvětlení vytváří v interiéru pohodovou atmosféru. K dispozici je jedenáct předem stanovených designů osvětlení v šesti různých barvách s obrysovým a prostorovým osvětlením na přístrojové desce, obložení dveří a středové konzole.

Audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem

Špičkový audiosystém Harman Kardon je vybaven sedmikanálovým digitálním zesilovačem o výkonu 408 W a 12 reproduktory. Jeho dokonalý zvuk optimálně vyplňuje celý interiér. Pro daný vůz specificky odladěná kompenzace hlasitosti v závislosti na rychlosti účinně eliminuje okolní zvuky.

M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce

M sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami, hlubokými sedáky a zvýšenými bočnicemi poskytují řidiči a spolujezdci lepší boční oporu těla, a to i při jízdě v ostrých zatáčkách. A navíc, sedadlo se díky elektricky nastavitelné integrované bederní opěrce dokáže individuálně přizpůsobit proporcím těla.

Jízdní dynamika BMW Z4 Roadster

Definice sportovnosti a agility. BMW Z4 Roadster demonstruje své sportovní kořeny přímo při jízdě. Zásluhou nejnovějších technologií, inovativních motorů a podvozku dosahuje působivé dynamiky. Jeho jízdní schopnosti nelze srovnat s žádným jiným vozem.

M sportovní diferenciál

M sportovní diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakce je optimalizována za pomoci elektronicky regulované svornosti diferenciálu, který omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.

M sportovní brzdy

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M a používají větší brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný výkon.

Adaptivní M podvozek

Tlumiče Adaptivního M podvozku lze elektronicky nastavovat tak, aby vhodně ladily s jízdními podmínkami na silnici. Řidiči mohou charakteristiku podvozku měnit voličem jízdních režimů tak, aby se přesně přizpůsobil jejich jízdnímu stylu. A to od komfortního po extrémně sportovní s významně zlepšenou obratností.

Variabilní sportovní řízení

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se potřebná síla k otáčení volantu při parkování a zatáčení.

Převodovka Steptronic Sport

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze používat páčky řazení nebo volič převodovky – pro pohodlnou jízdu setrvačností nebo mimořádně dynamickou jízdu. V režimech SPORT nebo SPORT+ a v poloze voliče S/M je řazení nastaveno na maximální výkonnost.

Zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo

Pro zážehový řadový 6válec s objemem 3,0 l z rodiny motorů BMW TwinPower Turbo vybavený nejnovějšími technologiemi z přístupu BMW EfficientDynamics jsou typické spontánní podání výkonu, kultivovaný běh a podněcující zvuk. Zásluhou proměnného časování Double-VANOS, variabilního zdvihu sacích ventilů VALVETRONIC, přímého vstřikování a dvoukomorového turbodmychadla TwinScroll garantuje výkon 250 kW (340 k) a vykazuje kombinovanou spotřebu jen 7,4 – 7,1 l/100 km.

Inteligentní asistenční systémy BMW Z4 Roadster

BMW Z4 Roadster svému řidiči pomáhá celou řadou inteligentních asistenčních systémů. Jedním z nich je třeba parkovací asistent nebo také inteligentní osobní asistent. Inovativní technologie zvyšují během cest úroveň komfortu i bezpečnosti. Současně umožňují podle jízdní situace částečně autonomní jízdu.

Driving Assistant

Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a upozornění na přítomnost chodců s brzdnou funkcí ve městě, informace o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc také radarovou výbavu pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.

Parkovací asistent

Parkovací asistent usnadňuje parkování. Zadní kamera poskytuje jasný výhled za vůz. Parkovací asistent zaparkuje vůz zcela automaticky podélně k vozovce. Asistent vycouvávání pomáhá řidiči při couvání, například v úzkých ulicích.

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go

Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go udržuje předem stanovenou vzdálenost od vozidla vpředu včetně zastavení a opětovného rozjetí v dopravních kolonách. Asistent maximální povolené rychlosti umožňuje předjíždění v rychlostních limitech pomocí systému udržování rychlosti vozidla. Upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí detekuje stojící vozidla, chodce a cyklisty.

BMW Head-Up Displej

Velký plnobarevný BMW Head-Up displej promítá všechny důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče, a ten se tak může plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje například informace o aktuální rychlosti, navigační pokyny, informace o omezení rychlosti včetně upozornění na zákaz předjíždění, telefonní seznam nebo seznamy skladeb.

Inteligentní osobní asistent

„Hej, BMW, kdo jsi?“ Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo vaším osobním asistentem? Prostřednictvím BMW Inteligentního osobního asistentu můžete se svým BMW komunikovat novým způsobem a velmi jednoduše. Pozná vás, učí se od vás, je stále lepší a pomůže v každé situaci. Můžete si také určit, kterým slovem ho aktivujete. Umí vysvětlit vše, co se týká automobilu, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.

Konektivita a digitální služby v BMW Z4 Roadster

Inovativní technologie konektivity automaticky propojí BMW Z4 Roadster s řidičem a okolním světem. Výjimečný komfort obsluhy zajišťuje pečlivě promyšlený koncept ovládání s dotykovým displejem, hlasovým ovládáním a funkcí digitálního klíče.

WiFi hotspot

Účastněte se videokonference na vašem tabletu nebo sdílejte poslední díl oblíbeného seriálu na vašem chytrém telefonu. WiFi hotspot je cestou, jak se s pomocí SIM karty nainstalované ve voze připojit k internetu rychlostí LTE (pokud je dostupná). Vy a vaši spolucestující mohou surfovat internetem až na deseti přístrojích.

Koncept obsluhy BMW 7.0

Inovativní koncept obsluhy BMW 7.0 umožňuje ještě snadnější a mnohem intuitivnější ovládání funkcí vozidla pomocí hlasu, dotykového displeje a ovladače iDrive. Zdokonalena byla i funkčnost ovladače iDrive. Například, všechny digitální služby typu aplikací lze nyní vybrat napřímo.

BMW klíč s displejem

Proč strkat klíč do zapalování, když s sebou máte svůj chytrý telefon Android? Digitální klíč vám dovoluje zamknout či odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor bez nutnosti mít fyzický klíč u sebe. S pomocí aplikace BMW Connected se dá stáhnout do vašeho chytrého telefonu Android a poté sdílet s rodinou a přáteli. Doba trvání je na jeden rok.

Systém komfortního přístupu

Komfortní přístupový systém umožňuje přístup do vozidla dveřmi řidiče a spolujezdce, stejně jako nastartování motoru pomocí tlačítka bez fyzického použití klíčku, který může být umístěn například v kapse kalhot. Kromě toho lze zajistit přístup do vozu a nastartovat motor také prostřednictvím Digitálního klíče v chytrém telefonu.

BMW Connected

Propojte se s vaším BMW. Aplikace BMW Connected je váš digitální asistent mobility, který se stará o vaše potřeby před cestou a během ní. Zajistí přístup k vašemu vozu pomocí chytrého telefonu, chytrých hodinek nebo Amazonu Echo, umožní zasílat cíle do navigačního systému nebo zobrazovat upozornění na telefon, že je optimální čas odjezdu.

BMW Live Cockpit

Informační displej mezi přístroji s úhlopříčkou 5,7“ doplňuje BMW Live Cockpit s barevným kontrolním displejem s dotykovou funkcí a úhlopříčkou 8,8“. Součástí této výbavy jsou také dva dodatečné USB porty, rozhraní Bluetooth, rádio a možnost streamování hudby.

Klíčové vlastnosti nového BMW Z4Zaujalo Vás nové BMW Z4

Pošlete nám nezávaznou poptávku či dotaz!

 1. Jméno a příjmení(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 2. Váš email(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 3. Telefon(*)
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 4. S čím můžeme pomoci?
  Invalid Input
 5. Datum testovací jízdy?
  Neplatný vstup
 6. Vaše zpráva
  Zadejte požadovaný údaj, prosím.
 7. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Studio PONER

PONER

Odběr novinek emailem?

 1. Váš email:(*)
  Neplatný email
 2. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

BMW Ústí nad Labem

 • KOPECKÝ AUTO s.r.o.
  Přístavní 837/85
  400 07 Ústí nad Labem
 • +420 475 201 527
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Jak se k nám dostanete

Přímé kontakty

 • Prodej nových vozů:

  +420 475 205 742
 • Prodej ojetých vozů:

  +420 477 070 181
 • Servisní oddělení:

  +420 475 201 057