POZOR NA SUPY! Nikdy nesvěřujte vyřešení dopravní nehody do rukou tzv. SUPŮ. Jedná se o firmy, které naslibují všechno možné, např. Náhradní vůz ZDARMA, likvidaci pojistných události bez spoluúčasti, bezplatný odtah, apod.

Co dělat v případě drobné nehody nebo havárie?

Základem všeho je zachovat klid a především zjistit zdravotní stav všech účastníků nehody. V případě zranění poskytněte první pomoc. Tísňová linka je 112.

V co nejkratším čase si nasaďte bezpečnostní vestu a pokud je to možné, označte místo nehody bezpečnostním trojúhelníkem. Pokud se nehoda stala na dálnici, je vhodné, aby se všichni účastníci dopravní nehody dostali co nejdříve za bezpečnostní svodidla a tam počkali na příjezd Policie ČR nebo oficiální Asistenční služby

V RÁMCI ČR SI OBJEDNEJTE - KOPECKÝ ASSISTANCE 24/24 +420 604 607 607

Vysvětlíte, co se Vám stalo, popíšete poškození vozu a místo, kde se nacházíte a uvedete model a poznávací značku svého vozu. Dovezeme Vám na místo adekvátní náhradní vůz, případně poradíme jak postupovat v jednání s pojišťovnou.

V případě, že byste se nemohli z nějakých důvodů dovolat, volejte +420 800 11 24 24. Volání ze zahraničí +420 220 510 060

Jelikož je dnes velice těžké vyhodnotit, zda-li škoda na vozidlech přesahuje onu hranici 50.000Kč, do které nejste povinni volat Policii ČR, můžete v rámci objednání naší Asistenční služby požádat o hrubý odhad opravy na základě podrobného popisu poškození, případně odeslání fotek z místa nehody.

Protokol v PDF ke stažení zde

Pokud řídíte služební vůz, je lepší v každém případě volat Policii ČR a sepsat s nimi Protokol o dopravní nehodě. Pamatujte si, že i při menší škodě na vozidle máte nárok na vyšetření dopravní nehody Policií ČR! Proto nehýbejte s vozy do doby, než si s ostatními účastníky dopravní nehody ujasníte míru zavinění a pokud možno si pořiďte, je-li to možné, co nejdříve fotodokumentaci poškozených vozidel a jejich polohy po nehodě. Kdyby bylo třeba bezpodmínečně vozidlo přemístit třeba z důvodů poskytnutí první pomoci, označte přesnou polohu vozidla na vozovce dostupnými prostředky.

Pokud jste přesvědčeni o tom, že vina není na vaší straně a druzí účastníci se snaží vás přesvědčit o opaku, trvejte na příjezdu Policie ČR. Pokud viník nehody nerozporuje zavinění, ale nechce volat k nehodě Policii ČR, nespoléhejte se na pozdější nahlášení škody na příslušnou pojišťovnu. Vždy sepište Záznam o dopravní nehodě a zkontrolujte si navzájem správnost zapsaných údajů. V případě jakéhokoliv nesouhlasu zaznamenejte Vaše výhrady podrobně do zápisu a teprve poté jej podepište.

Pokud není druhý účastník schopen doložit platné Povinné ručení - trvejte na příjezdu Policie ČR.

Od ostatních účastníků pojistné události získejte následující údaje:

  • Jméno, adresa, RČ / IČO majitele vozidla
  • Název pojišťovny zprostředkující zákonné pojištění + číslo Zelené karty
  • Jméno, adresa, RČ, číslo ŘP a OP řidiče v době nehody
  • SPZ a typ vozidla, případně 14-ti místný VIN vozidla

Máte-li sepsán Záznam o dopravní nehodě a je jasné ze které pojišťovny bude nehoda likvidována, zavolejte rovnou společně na pojišťovnu a nehodu nahlašte. Předejdete tím pozdějšímu složitějšímu dokladování. V pracovní dny lze na většinu pojišťoven nahlásit škodu telefonicky přímo z místa nehody.

Kontakty na pojišťovny

Česká pojišťovna 841 114 114
Allianz pojišťovna 800 170 000
Kooperativa pojišťovna 800 105 105
Generali pojišťovna 844 188 188
UNIQA pojišťovna 800 120 020
ČSOB pojišťovna 800 100 777
Česká podnikatelská poj. 841 444 555

Šťastnou cestu bez nehod Vám přeje
Pežoťák

Chcete se dozvědět více? Pošlete nám poptávku nebo dotaz.

Poslat zprávu